ВИЛА АЛЕКСАНДАР ФУРКА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа. Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

ВИЛА АЛЕКСАНДАР е комплекс од четири објекти паралелно распоредени. Лоцирани на главната улица во Фурка, која води кон централниот плоштад и убавата градска плажа, апартманите АЛЕКСАНДАР се карактеризираат со својата несекојдневна комфорност, капацитет и одлична опременост. Секој апартман има две спални соби, секоја со голем кревет, а во централниот дел голем дневен престој со кујна, како и две дополнителни софи за одмор. Истите можат да послужат сместување на поголеми семејства со деца. Секако апартманите располагаат и со соодветен санитарен дел, клима уред (вклучен во цената), ТВ и тераса. Паркирање е можно во непосредна близина на објектот.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

СМЕНА

ПЕРИОД НОЌИ ВИД НА СОБА

1/4+2

1

20.05-27.05 7* 130
2 27.05-03.06 7*

140

3

03.06-10.06 7* 150
4 10.06-17.06 7*

170

5

17.06-24.06 7* 190
6 24.06-01.07 7*

210

7

01.07-08.07 7* 220
8 08.07-15.07 7

456

9

15.07-22.07 7 456
10 22.07-29.07 7

465

11

29.07-05.08 7 465
12 05.08-12.08 7

465

13

12.08-19.08 7 455
14 19.08-26.08 7*

220

15

26.08-02.09 7* 210
16 02.09-09.09 7*

190

17

09.09-16.09 7* 160
18 16.09-23.09 7*

130

 

Напомена:
 • Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
 • Цените со * се однесуваат наПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ(7 ноќевања со вклучен превоз);
 • За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
 • Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА АПАРТМАН за 7 ноќевања без превоз;
  – Доплата за превоз 35 евра за возрасни  и 25 евра за деца до 12 години
 • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
 • Трето и четврто (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
 • Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
 • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018