ВИЛА АДОНИС НЕА КАЛИКРАТИЈА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 4 километри од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

ВИЛА АДОНИС НЕА КАЛИКРАТИЈА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

ВИЛА АДОНИС се наоѓа во центарот на градот на околу 150 метри од плажа. Располага со трокреветни студија на високо приземје, реновирани оваа година и петорокреветен дуплекс апартман со голема тераса на првиот кат. Сите капацитети се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнина е еднаш во текот на престојот. Вилата има и интернет – Wi-Fi.

 

ВИЛА АДОНИС – НЕА КАЛИКРАТИЈА

ТЕРМИН: НОЌИ 1/3 Студио

1/5+1 Duplex

19.05

7* 49€ 49€
26.05 7* 59€

69€

02.06

7* 89€ 119€
09.06 7* 119€

149€

16.06

7* 129€ 169€
23.06 7* 139€

199€

30.06

7 270€ 430€
07.07 7 300€

460€

14.07

7 325€ 490€
21.07 7 345€

520€

28.07

7 345€ 520€
04.08 7 345€

520€

11.08

7 345€ 470€
18.08 7 310€

430€

25.08

7* 139€ 169€
01.09 7* 129€

149€

08.09

7* 89€ 129€
15.09 7* 79€

99€

22.09

7* 59€

69€

 

НАПОМЕНА:
 • Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице, за 7 ноќевања со вклучен превоз
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лице се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз
 • Сместувањето во собите е после 13 часот по локално време, а напуштањето на собите е до 09 часот по локално време
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќевања, одобруваме 5% вкупен попуст
 • Плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 62,00 денари
 • Цената само за превоз Скопје-Халкидики-Скопје
 • 35 еур за возрасен
 • 25 еур за дете од 2-12 години
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018