Боровец – 23-ти Октомври – Хотел Јанакиев 4*

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јанакиев 4* – Боровец – 23-ти Октомври 2018

 

Тип на услуга → Ноќевање со појадок Полупансион
Вид на сместување↓ 1 / 2 ноќ. 3 / 3+ ноќ 1 / 2 ноќ. 3 / 3+ ноќ
Двокреветна соба (2+1) 21€ 20€ 29€ 26€
Едноспален апартман (2+2) 31€ 30€ 46€ 38€
Дополнителни услови
Дете од 0-5.99 год. на доп.легло Бесплатно
Дете од 6-11.99 год. на доп.легло во соба 50% попуст
Дете од 6-11.99 год. на доп.легло во апп 3€ 8€
Возрасен на доп.легло во соба 30% попуст 30% попуст
Возрасен на доп.легло во апп 7€ 16€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање со појадок / појадок и вечера
√ Користење на внатрешен базен
√ Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден