Боровец – 23-ти Октомври – Хотел Феста Чамкорија 4*

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Феста Чамкорија 4* – Боровец – 23-ти Октомври 2018

 

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Двокреветна соба (2+0) 16€
Јуниор сјуит – студио (2+2) 18€
Стандард сјуит – апартман (2+2) 22€
Дете до 1.99 Бесплатно
Прво дете од 2-12.99 год. на доп. легло Бесплатно
Второ дете од 2-12.99 год. на доп.легло 50% попуст
Трет возрасен на доп.легло 30% попуст

Доплата за вечера : возрасен – 7€ , дете – 4€

Доплата за All Inclusive light : возрасен – 14€ , дете – 7€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база на соодветната услуга
√ Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
√ Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден