Боровец – 23-ти Октомври – Вили Јагода и Малина

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Вили Јагода и Малина – Боровец – 23-ти Октомври 2018

 

Тип на вила Цена за наем 
Јагода (макс. 4+0) 40€
Јагода со сауна (макс. 4+0) 50€
Малина (макс. 4+2) 50€

 

Цените се во евра за наем на вила за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Паркинг
√ Интернет
√ Сауна на рецепеција
√ Надворешен базен
√ Игралишта за фудбал, одбојка, кошарка, бадминтон, детско игралиште

Дополнителни услови :
– Доплата за дополнително легло во Малина : возрасен – 7€, дете до 11.99 год. – бесплатно
– Доплата за сместување со домашен миленик : 8€ (се плаќа на рецепција
– Доплата за појадок : возрасен – 6€, дете од 3-11.99 год. – 3€
– Доплата за вечера : возрасен – 11€, дете од 3-11.99 год. – 6€

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден