Банско – 23-ти Октомври – Kompleks Panorama 4*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * – Банско – 23-ти Октомври 2018

Вид на сместување ↓ Полупансион
Двокреветна соба (2+1) 23€
Едноспален апартман (2+2) 24€
Двоспален апартман ( 4+2) 24€
Деца до 05.99 год. Бесплатно  
Прво дете од 6-  13.99 год. на дополнително легло – 50 % попуст
Второ дете од 6-  13.99  год. на дополнително легло – Бесплатно
Трет возрасен на дополнително легло – 25% попуст
Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база појадок и вечера
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен)
√ Интернет, паркинг
√ Детско катче

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превозСкопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 20.10.2018 | Враќање : 23.10.2018

Цена за повратен билет : 35€ по лице