Банско – 23-ти Октомври – Хотел Регнум 5*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.
Перун Регнум 5* е хотел кој се наоѓа веднаш до ски лифтот и до сите случувања во Банско. Еден од најлуксузните хотели во Банско.

Хотел Регнум 5* – Банско – 23-ти Октомври 2018

 

Вид на сместување ↓ Ноќевање со појадок
Мин. 2 ноќевања
ПолупансионМин. 2 ноќевања
Едноспален апартман (2+2) 75€ 91€
Двоспален апартман (4+2) 140€ 167€
Деца до 11.99 год. Бесплатно
Возрасен на дополнително легло 28€ 33€

 

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК | ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера
√ Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
√ Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
√ Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
√ Детски кат и анимација за деца
√ Паркинг, интернет, сеф
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз

Скопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 21.10.2018 | Враќање : 23.10.2018

Цена за повратен билет : 35€ по лице