Банско – 23-ти Октомври – Хотел Перун Лоџ 4*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.
Перун Лоџ 4* е хотел кој се наоѓа во центарот на Банско. Располага со еден од најголемите базени во Банско.

Хотел Перун Лоџ 4* – Банско – 23-ти Октомври 2018

 

Вид на сместување  Полупансион
Студио (2+1) 23€
Едноспален апартман (2+2) 24€
Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€
Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база појадок и вечера
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
√ Интернет, паркинг
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз

Скопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 20.10.2018 | Враќање : 23.10.2018

Цена за повратен билет : 35€ по лице