Банско – 23-ти Октомври – Хотел Грин Вуд 4*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.
Грин Вуд 4* е хотел кој се наоѓа пред Банско и е идеален за одмор и релаксација со партнерот или семејството.

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 23-ти Октомври 2018

       

 

Вид на сместување ↓ ALL INCLUSIVE
 
Двокреветна соба (2+0) 29€
Студио (2+2) 33€
Едноспален апартман (2+2) 37€
Двоспален апартман (4+2) 33€
Деца до 5.99 год. Бесплатно
Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло Бесплатно
Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло 50% попуст
Возрасен на дополнително легло 20% попуст
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
√ Детски кат
√ Интернет, паркинг
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз

Скопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 20.10.2018 | Враќање : 23.10.2018

Цена за повратен билет : 35€ по лице