Банско – 23-ти Октомври – Мурите 4*

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.
Мурите е еден од најпродаваните хотели изминатата година на нашиот пазар. Се наоѓа надвор од Банско и нуди можност за многу активности, спа, забава, релаксација, хотел за сечиј вкус.

Хотел Мурите 4* – Банско – 23-ти Октомври 2018

     

 

Вид на сместување ↓ ALL INCLUSIVE
Мин. 2 ноќевања
АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 28€
АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 31€
АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 31€
ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 27€
ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 30€
ОРХИДЕА – Двоспален апартман (4+2) 28€
• Дете од 0-5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Прво дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст
• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот)
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес)
√ Детски кат, интернет, паркинг
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз

Скопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 20.10.2018 | Враќање : 23.10.2018

Цена за повратен билет : 35€ по лице