Апарт Хотел Брзече – Копаоник – Зима 2017/2018

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

Апарт Хотел Брзече

Копаоник – Зима 2017/2018

Апарт Хотел Брзече се наоѓа над селото Бржече, на источните падини на Копаоник на 1100 метри надморска височина, опкружен со спортски терени Ве очекува Апарт Хотел Копаоник. Во топол и интимен амбиент се наоѓаат ресторан, стаклена градина, кафе бар, ноќен клуб, ТВ сала, сала за состаноци, продавница, пинг-понг и билијард, ски услуга и ски гардеробер. Во самиот објект постои безжичен интернет конекција, која е бесплатна за гостите. Секој апартман има комплетно опремена мини кујна, фрижидер, телевизор со сателитска, телефон и бања. Според можноста сами да си припремите храна, можете да имате a la carte (интернационална и домашна кујна) или претплата на појадок, ручек и вечера во хотелот.

 ХОТЕЛ КОП АПАРТМАНИ БРЗЕЧЕ – КОПАОНИК 

 

Услуга

Термини Тип на сместување – Соби и Family room

(цените се по лице)

Двокреветна

Стандард

Студио

  2+1 ; 3+1

Фам. Апартман

4

Еднокреветна

Стандард

Попуст од 10% за резервации до 05.12.2017 ;  

Попуст од 5% за резервации до 15.12.2017

2 ноќевања

полу пансион

09.12-

11.12.2017

69€  SKI OPENING – СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ПП, Вклучен превоз

(во двокреветна и трокреветна соба)

3 Ноќевања  Полн пансион 07.01-10.01.2018 80 € 80€ 85€

118 €

4 Ноќевања 

Полн пансион

10.01-14.01.2018

95€ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА СТАРА НОВА ГОДИНА

(доплата за свечена вечера 25€)

3 Ноќевања 

Полн пансион

13.01-16.01.2018 80 € 80€ 85 € 118 €
4 Ноќевања  Полн пансион 17.01-21.01.2018 105€ 105€ 110 €

155 €

3 Ноќевања   Полн пансион

21.01-24.01.2018 85 € 85 € 90 € 125 €
4 Ноќевања   Полн пансион 24.01-28.01.2018 100 € 100€ 105€

 

148 €

 

Цените се изразени во € по особа  ;  Помал или поголем  број од наведебните термини исклучиво на БАРАЊЕ!

 

Цената  вклучува:
 • Сместување во 1/2, 1/3, 1/4  www.kopapartmani.co.rs
 • Смештај на база-полн/полу пансон ( доручек и вечера-шведска маса)
 • Избрана услуга според програмата
 • Организација на аранжманот
 • Wi-Fi
 • Паркинг (предходна резервација не е потребна) 

     

Цената не вклучува:
 •  Превоз Скопје-Брзече-Скопје 40€
 •  Шатл бус до  скијачкиот центар Копаоник повратен билет 5€  на ден
 •  Патничко  осигурување 5€.
 •  Таксата за престој изнесува: 110,00 дин(1€) за возрасни на ден, за деца 7-15 год. 60,00 дин (0.50€), а за деца до 7 год не се наплаќа
 •  Доплата од 25€ по повод свечена вечера за стара нова година
 •  Секоја Странка треба да биде запозната со условите на програмот при уплата! 
НАЧИН И УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:
 •  Тргнување во 04:00 часот од пред Дрво Декор / Враќање во 15:00 часот
 •  Цените се изразени во евра  / Плаќање во денарска против вредност по курс 62 !
 •  При резервација се уплаќа 40% од вкупната вредност на аранжманот. Остатокот, се уплаќа најкасно 10 дена пред почетоткот на користење на аранжманот
 •  Постои можност на плаќање и со картици.
 •  За уплата на аванс од 40% од целиот аранжман цената е загарантирана т.е. не е подлежна на промени.

     

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА :

 • Деца  0,50€ на ден туристичка такса
 • До 3 год бесплатен превоз
 • Деца до 8 год 25  евра доплаќаат за превоз
 • Од 3-9  год  70% плаќаат, ги користат услугите на хотелот.

 

ОПИС НА СОБИТЕ:

 • TВ, ТОАЛЕТ, КУЈНА, ТЕЛЕФОН, ПАРНО.