Овој модерен хотелски комплекс (ALL INCLUSIVE) нуди најдоброто од египетскиот шарм и топлината на сонцето. Без разлика дали планирате романтично патување, активен одмор или семејно патување, тука можете да најдете нешто за секого.

Хотелот е лоциран покрај тиркизно сината вода на Црвеното море, која го опкружува хотелот од исток и југ со природна лагуна која навлегува во хотелскиот комплекс. Се наоѓа во Sakali, на 10 минути од аеродромот и на само неколку минути од центарот на градот. Хотелот поседуба сопствена песочна плажа, ресторани, главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен. Во хотелот има отворен базен и детски базен, приватна плажа, клуб за здрава храна, сауна, масажа, fitness центар, игралиште за деца, пинг понг, билијарт, салон за убавина, златари, книжара и продавници.

Лептокарија, типично туристичко место кое лежи под планината Олимп на 90 км од Солун. Бањска и медитернаска клима се карактеристични за ова место каде ноќите се пријатни. Лептокарија нуди добри услови за одмор на гостите од сите генерации. Голем број таверни, барови, дискотеки, продавници, маркети, продавници за крзно, уредено шеталиште се само дел од содржини што ги нуди ова место. Кај нас позната одамна, Лептокарија нуди голем избор на вили кој располагаат со студија или дуплекс апартмани за сместување на фамилии, група пријатели и парови.

ALF LEILA WA LEILA 4* Alf Leila Wa Leila е хотел со 4 звезди во Хургада кој се наоѓа на 500м одалеченост од плажа.  Хотелот располага со 6 базени и бесплатен превоз (shuttle) од хотел до плажа и назад. Располага со 5 ресторани и тениски игралишта. Хотелот е лоциран на 13км од аеродром.  Располага со 566 […]

Хотелот е оддалечен 10км од центарот на Хургада и на 8км од аеродромот, сместен покрај прекрасна приватна песочна плажа. Еден дел од плажата е со прекрасен корален гребен и привлекува голем број на гости кој се љубители на нуркањето и на подводниот свет. За гостите од хотелот на располагање им се бесплатни лежалки на плажа и чадори за сонце.

Хотел Кинг Тут се наоѓа во близина на центарот Sakala, а од аеродромот е оддалечен 5 километри. Лоциран е директно на песочна плажа. Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат клима уред, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен за коса и балкон. Гостите на хотелот располагаат со 3 главни ресторани (од кои едниот е на плажа), 4 барови ( еден е на плажа), базен, сауна, jacuzzi, простории за масажа и анимационен тим за забава за време на целиот ден.

Хотелот ” Sea Garden ” е отворен во 2000 година. Лоциран од старото рибарско пристаниште , со поглед на марината во Хургада и во близина на срцето во центарот на Хургада е она што го прави толку хотел уникатен. Хотелот се наоѓа на неколку чекори од продавници , кафулиња и ресторани и најпознатите барови во Хургада како Papas bar, Hed Kandi Beach Bar, Hard Rock Cafе и Little Buda Bar се наоѓаат на неколку минути од хотелот. Sea Garden hotel се дефинира како модерен хотел со одлична услуга и удобност.

Arabia Azur Resort нуди отворен олимписки базен, долга приватна плажа и приватно пристаниште, соби со балкони со поглед кон морето, 5 минути возење од раздвижениот дел Ал Сакала во Хургада.Украсени со пастелни бои, собите на Arabia Azur се опремени со прозорци од подот до таванот, отворајќи се на балкон или тераса со поглед на море или базен. Секоја соба  е опремена со минибар и сателитска телевизија.

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

Хотелскиот комплекс изграден во традиционалниот египетски стил се наоѓа во модерниот туристички град-ресорт El Gouna, на околку 20км од аеродромот во Хургада. Хотелот е сместен во централниот дел Kafr El Gouna, со поглед кон тиркизната лагуна и опкружен со многу палми и цвеќиња, кои се вистински рај за очи и душа. Хотелот поседува мала плажа, додека пак до плажата Zeytouna гостите се пренесуваат со suttle борд. Хотелот поседува: базен, ресторан, како и ресторан на плажата Zeytouna.

Facebook35k
Instagram3k