Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак прошетајте низ Готскиот кварт. Уживајте во уметноста на Антонио Гауди и неговата ексцентрична катедрала „Саграда Фамилија“ и паркот „Гуел“. А ако сте навивач на Барселона, тогаш стадионот „Ноу Камп“ е место, кое треба да го посетите.

Зимата и зимскиот распст се идеалниот период за нови другарчиња , забавување и дружење со соучениците и учење на скијање. вашето дете сака да оди на зимување ама не со Вас, не се двоумете да го пуштите со своите другарчиња, воспитувачите кои се 24 часа со нив ќе се погрижат за безбедноста, сигурноста, но и забавата да бидат идеални.
Ве очекуваме.

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за последниот продолжен викенд? Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте!

Тајланд, односно Кралство Тајланд е држава во Југоисточна Азија, која до 1939 година се викала кралство Сијам Се наоѓа на полуостровот Индокина. Главен град е Бангкок.
Најголем број од населението се будисти. Тајланд е единствена држава од тој регион која никогаш не била окупирана од страна на европските држави.Тајланд е тропска земја со неверојатни природни убавини, културно историски споменици, преубави плажи, извонредна кујна, најатрактивен ноќен живот и забава.
Најдобро време за престој е во периодот од ноември до март поради малите количини на врнежи на дожд и пониски температури.

Посетете го градот на два континенти по Ваш избор во Ноември или Декември, преубавиот Истанбул. Она што нашата агенција ја прави поразлична од другите се спектакуларните дневни крстарења по Босфор. Предноста на ова патување е тоа што вие ја имате можност да уживате на брод кој плови по Босфор и да го доживеете Истанбул во едно поразлично светло.

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и чистиот планински воздух…

ЗА СЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЈАВИ СЕ НА 02/2774-371
Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф со околните острови и гребени чинат посебна општина, која припаѓа на истоимениот округ Крф. Крф се наоѓа на крајниот северозапад на Грција во Јонско Море, 2 km северно од Крф се наоѓа албанскиот брег. Крф е многу поблиску до нејзиниот брег отколку до брегот на Епир (околу 15 km). Јужно од Крф се наоѓаат Пакси и Антипакси (околу 15 km). Зафаќа површина од 614 km2 и население од 102.000. Главен град е Крф, 40.000 жители.

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

Поминете го продолжениот викенд за 11ти ОКТОМВРИ во градот на два континенти. Овој празник нека остане испишан во вашите сеќавања како најдобар празник поминат во градот покрај Босфор. Она што нашата агенција ја прави поразлична од другите се спектакуларните дневни крстарења по Босфор. Предноста на ова патување е тоа што вие ја имате можност да уживате на брод кој плови по Босфор и да го доживеете Истанбул во едно поразлично светло.