Ова лето поминете го во егзотичниот Египет, уживајќи во идеалната клима, долгите песочни плажи и топлите и чисти води на Црвеното море. Црвеното море е познато по божествената флора и фауна која е идеална за сурферите и нуркачите. За вас подготвивме понуди по промотивни цени за приод 27.07 – 02.08.2020 за повеќе хотели кои ви […]

Неверојатно ниски промоции на хотели со 4* и 5* на база се вклучено, со аеродромски билет и АЕРОДРОМСКИ такаси на Црвено море, Египет! Одберете термин во август и септември по ПРОМО ЦЕНИ! Инфо на 071/451-633 и 02/2774-371

Минхен луѓето го памтат по две работи – Фудбалски клуб Баер и Октоберфест. Меѓутоа во Минхен има дефинитивно уште многу места што вреди да се посетат, интересни места кои што не враќаат во минатото, ама и не водат далеку во иднината. Минхен е еден од 3те најбогати градови во Германија, град кој претставува средина на […]

Си спиел ли некогаш навистина високо над земјата, на кран или во крошната на дрво? Не? А во подземна пештера? Подготвен ли си малку да го зачиниш вообичаеното хотелско престојување? Тогаш продолжи со читање. Ти ги претставуваме нај необичните места за преноќување на светот. 1. Впушти се во сонување во приземјениот авион во Шведска. Следен […]

Париз, “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на Светот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување на неговото име, никој не останува рамнодушен. Просто е невозможно да не се заљубите во Париз, градот […]