Сеуште размислувате каде ова лето? Сакате убаво море, прекрасни плажи и луксузни ресорти?
Египет е идеално место за Вас! Ова лето со неверојатна цена за резервација до 15.05. Не двоумете се, Ве очекуваме на 071/451-633 или 02/2774-371.

Кефалонија е најголемиот Јонски остров, сместен јужно од Лефкада и Итака и северно од Закинтос. Кефалонија е грчки остров, кој ќе Ве маѓепса на прв поглед. Обалата му е преполна со заливи. Плажите претежно се каменести, но има и песочни плажи. Тоа што најмногу ќе ве воодушеви на овој остров е кристално чистото море! Кефалонија е остров со чудесни пејзажи, преубави плажи, симпатични места, љубезни домаќини, остров на мирот и спокојот, кое ќе ве натера повторно да го посетите.

ЗА СЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЈАВИ СЕ НА 02/2774-371
Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф со околните острови и гребени чинат посебна општина, која припаѓа на истоимениот округ Крф. Крф се наоѓа на крајниот северозапад на Грција во Јонско Море, 2 km северно од Крф се наоѓа албанскиот брег. Крф е многу поблиску до нејзиниот брег отколку до брегот на Епир (околу 15 km). Јужно од Крф се наоѓаат Пакси и Антипакси (околу 15 km). Зафаќа површина од 614 km2 и население од 102.000. Главен град е Крф, 40.000 жители.

Халкидики како најблиска, но и најубава летна дестинација е секогаш одличен избор. Ова лето сакате да бидете близу, но на убаво море, во прекрасен хотел, а да платите поевтино?!
Искористете ја нашата специјална понуда за 10 хотели на првиот крак и јавете се на 071/451-633 или 02/2774-371 за резервација. Кој и да го одберете нема да погрешите!

На самиот влез во Касандра, на само 45 километри од Солун се наоѓа малото туристичко место Неа Плагиа. Има 4км долга, плитка и песочна плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште со многу таверни, слаткарници, кафетерии, маркети…Гратчето е споено со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ЗАКИНТОС е трето по големина, од седумте поголеми јонски острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови, се наоѓа во јужниот дел на Јонското море. Широките песочни плажи со егзотични заливи и 123 км долга обала, со години овој остров ги превлекува туристите. Закинтос е најпознат по големите морски желки наречени “CARETTA CARETTA” кои на Закинтос се заштитен вид бидејќи таму се размножуваат.

Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес. Покрај пристаништето се наоѓаат и ѕидините на Стариот град (Caravanserai), во кој се сместени голем број на работилнице, ресторани и места за ноќен провод. Одма поред него се наоѓа Островот на птиците, шарматно островче на кое се наоѓа мала тврдина, како и неколку кафичи и барови. Под островот се наоѓа нова марина во која пристигнуваат јахти од целиот свет. Од таму градот почнува да се шири со голема брзина и секоја година има се повеќе и повеќе хотели, покрај обалата и низ брдата кои го опкружуваат градот. За младите тука е и позната Bar street, каде баровите работат секоја вечер и гарантираат феноменална забава во текот на летувањето.

Вила Марија – се наоѓа на околу 200 метри оддалеченост од плажа. Содржи спална соба со брачен кревет, а во дневната соба со поединечно легло и еден кревет на извлекување. Апартманот е на високо приземје. Апартманите се комплетно опремени и во кујната има голем шпорет и голем фрижидер. Сите апартмани имаат балкон и Wi-fi.

Three Corners Ocean View е adults-only хотел во El Gounа, кој се наоѓа на одлична локација во Abu Tig Marini, со поглед на море од една страна, а од друга страна со поглед кон пристаништето кое го красат луксузните и елегантни јахти. Хотелот поседува ресторан кој организира прекрасни вечери со различни специјалитети од интернационалната кујна. Хотелот има отворен базен.